Pleca locītavas mežģījums notiek, kad augšdelma kaula galviņa tiek izstumta, izvilkta ārā no pleca locītavas somiņas. Tas ir viens no biežāk sastopamajiem ievainojumiem kontaktsporta veidos (hokejs, regbijs, utml.). Mežģījums var būt priekšējs vai aizmugurējs.

Ja ir aizdomas par šādu bojājumu, nekavējoties jāgriežas pie ārsta, lai pasargātu locītavu no tālākiem bojājumiem. Ārsts (Traumatologs, ortopēds) veiks locītavas repozīciju (manuāla tehnika, lai atjaunotu locītavas pozīciju), pēc tam veiks attiecīgus izmeklējumus, lai pārliecinātos, ka nav lūzumu vai citu būtiski locītavas bojājumu). Pēc tam roka tiek ievietota slinga imobilizācijā (peca somā, ortozē) uz vairākām nedēļām, lai ļautu locītavai sadzīt.

Biežākie simptomi ir asas, pēkšņas sāpes, tūska, muskuļu vājums, zilums, pleca deformācija.
RA veseības centrs fizioterapeiti veiks pakāpenisku locītavas kustību apjoma atjaunošanu un rūpēsies par to, lai muskuļi atgūtu spēku un locītava - stabilitāti, kas ir īpaši būtiski, lai nenotiktu atkārtots mežģījums. Pēc šādas traumas locītavu stabilizējošās saites kļūst viegli ievainojamas un pastāv risks uz atkārtotu traumatizāciju. Tieši tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi attīstīt aktīvo stabilitāti locītavā (to nodrošina koordinēts muskuļu darbs), lai Jūs varētu justies drošs un pārliecināts savās ikdienas un sporta aktivitātēs.
Rehabilitācijas programma  RA veselības centrā iekļaus:

  • Fizikālās terapijas procedūras (Ultraskaņa, magnētterapija, TENS, siltuma/aukstuma terapija), lai uzlabotu asisrti, mazinātu sāpes un stīvumu;
  • Pasīvas un aktīvas kustības, lai atgūtu kustību apjomu pleca, elkoņa un plaukstas locītavās;
  • Vingrojumus muskuļiem ap pleca locītavu, lai nodrošinātu stabilitāti tajā un izvairītos no atārtotiem mežģījumiem un hroniskas nestabilitātes;
  • Padomus, kā droši izmantot ievainoto plecu ikdienas aktivitātēs, tam nekaitējot;
Funkcionālus un Jūsu sporta veidam specifiskus vingrojumus, kas sagatavos locītavu gaidāmajām slodzēm un ļaus Jums atgriezties savās iemīļotajās ikdienas un sporta akivitātēs tik ātri, cik iespējams!

RA veselības centra fizioterapeiti gādās par ārstēšanas plānu, kas būs piemērots tieši Jums un Jūsu vaļaspriekiem.

Uzticies fizioterapeitam! Zvani un piesaki savu konsultāciju tūlīt! Tālr.  +371 67675700, mob.tel. +371 29430050!