Pleca nestabilitāte ir stāvoklis, kad ap pleca locītavu esošās struktūras nevar vai kādu citu iemeslu dēļ neveic darbu, lai noturētu locītavu vietā. Ja locītava ir pārāk vaļīga, tā var daļēji izslīdēt no vietas (subluksācija). Ja locītava pilnīgi maina savu pozīciju, to sauc par mežģījumu.

Biežākie cēloņi ir pleca locītavas mežģījums, kad locītavu aptverošās saites paliek iestieptas, ieplēstas vai pat sarautas. Citos gadījumos sportisti, piemēram, volejbolā, peldēšanā, atkārtoti veicot kustības ārpus normālā kustību apjoma, pamazām locītavas kapsulu izstaipa, padarot locītavu stabilizējošos muskuļus vājus. Tas var radīt sāpes un diskomfortu locītavā.

Diagnozi nosaka ārsts vai fizioterapeits, veicot detalizētu izmeklēšanu un ievācot anamnēzi. Var būt nepieciešams rentgena izmeklējums, lai diagnozi apstiprinātu.

RA veselības centrs piedāvā speciālu rehabilitācijas programmu klientiem ar pleca nestabilitāti. Fizioterapija šādos gadījumos koncentrējas uz muskuļu nostiprināšanu ap pleca locītavu, lai nodrošinātu tās prezīcu pozīciju.

Mūsu fizioterapeiti ārstēšanā izmanto globālu pieeju, rehabilitācijas programmā iesaistot visu ķermeni. Programma tiks izstrādāta tieši Jums, lai nodrošinātu maksimālu un ilgstošu efektu. Mūsu rehabilitācijas programma koncentrējas uz muskuļiem, kas stabilizē gan lāpstiņu, gan pašu pleca locītavu, un tas tiek panākts ar vingrojumiem slēgtā ķēdē, rotatoru aproces muskuļu stiprināšanu, propriocepciju veicinošiem vingrojumiem, un eksplozivitātes treniņš.

Treniņprogramma RA veselības centrā būs funkcionāla un piemērota tieši Jūsu ikdienas un sporta aktivitātēm, iekļaujot sevī:

  • Elektrotro terapiju
  • Miofasciālas un manuālas tehnikas
  • Vingrojumi, izmantojot sava ķermeņa svaru, lielās vingrošanas bumbas, vingrošanas gumijas, pildbubas, hanteles, līdzvara virsmas, TRX trenažieri u.c. fizioterapijas inventāru.
Vairāk informācijas par funkcionālo treniņu šeit (links uz funkcionālo treniņu)

Zvani un piesaki savu konsultāciju tūlīt! Tālr.  +371 67675700, mob.tel. +371 29430050!