Rotatoru aproce ir muskuļu cīpslu komplekss, kas notur pleca locītavas stabilu pozīciju, nodrošina tās mobilitāti un spēku. Šiem muskuļiem ir īpaši liela slodze, ja piedalaties tādās sporta aktivitātēs, kā teniss, skovšs, volejbols, basketbols, u.c., kas saistītas ar mešanu, grūšanu, rokas vēzieniem.

Rotatoru aproces muskuļu bojājums rada sāpes un kustību ierobežojumus. Bojājumu var radīt gan lielāka trauma, gan ilgstoša mikrotraumatizācija, kad tiek veikts liels skaits atkārtotu, vienveidīgu kustību ārpus normālā kustību apjoma, kā sportā. Rotatoru aproces muskuļu bojājums var būt radies arī vispārēju deģenerējošu faktoru ietekmē, piemēram, gados vecākiem cilvēkiem, smēkētājiem, u.c.
Diagnozi nosaka fizioterapeits vai sporta ārsts, veicot detalizētu izmeklēšanu locītavā.

Rotatoru aproces bojājumu pavada tādi simptomi kā grūtības pacelt roku, sāpes pleca ārpusē vai izstarotas sāpes pa roku uz leju. Sāpes pastirpinās naktī un nereti novērojams arī locītavas stīvums.
RA veselības centrā ir pieredzējuši un zinoši fizioterapeiti, kas veiks izmeklēšanu un nodrošinās individualizētu ārstēšanas programmu tieši Jums!

Mūsu speciālisti gādās, lai Jūs atgūtu pleca locītavs kustību apjomu, spēku un stabilitāti. Rehabilitācijas plāns sevī ietver:

  • Fizikālās terapijas procedūras (Ultraskaņa, TENS, magnētterapija, siltum/aukstumterapija);
  • Mīksto audu masāžu, miofasciālas un manuālas tehnikas;
  • Trigerpunktu terapiju;
  • Spēka un stiepšanās vingrojumi muskuļu disbalansa  mazināšanai, spēka un stabilitātes atjaunošanai locītavā;
Zvani un piesaki savu konsultāciju tūlīt! Tālr.  +371 67675700, mob.tel. +371 29430050!