Muskuļu plīsumi ir sāpīgi, kaitinoši un dzīst ilgāk un prasa vairāk uzmanības kā, piemēram, kaulu lūzums. Pareizi nosfiksēts kauls saaugs pamatīgi un pēc tam būs pat stiprāks kā pirms traumas.

Kaulaudu dzīšanai nepieciešams kalcijs un citas minerālvielas, kas nodrošina jaunu kaula šūnu veidošanos un savienojumu, kas ir tikpat spēcīgs vai pat spēcīgāks par veselu kaulu.

Savukārt dzīstot ievainotam muskulim veidojas nevis muskuļaudi, bet kolagēns. Izveidojušies rētaudi ir ir vājāki, nav pietiekami elastīgi un rada atkārtotas traumas risku. Ja muskulis ir traumēts vienreiz, tas var kļūt par neciešamu sāpju un ilgstošas ārstēšanās iemeslu.

Muskuļu plīsumi rada sāpes un kustību ierobežojumus, taču bieži vien netiek pievērsta pienācīga uzmanība to diagnostikā un ārstēšanā!

Klasiski muskuļu plīsumu vai sastiepumu gadījumā tiek nozīmēta medikamentoza terapija - pretsāpju un pretiekaisuma medikamenti un miers, ar ko tiek nedaudz samazināti problēmas simtomi un iekaisums, taču dzīšanas process var pat palēnināties, turklāt ilgstoša inaktivitāte noved pie muskuļu atrofijas, jo neliels daudzums pareizi izvēlētu kustību nepieciešams dzīšanas procesā.

Muskulim jābūt pietiekami spēcīgam, lai nodrošinātu kustību pret gravitāti, un pietiekami elasīgam, lai pieļautu pilnu kustību apjomu locītavā, taču lai to panāktu, muskuļšķiedrām jābūt novietotām vienā virzienā. Rētaudi veido haotiskas kolagēna šķiedras un organismā nav mehānisma, kas spētu to izvietojumu mainīt. 

Rētaudi nav elastīgi, un uz stiepšanu apkārt esošās muskuļšķiedras reaģē ar sasprindzinājumu, lai pasargātu muskuli no atkārtotas traumas. Patstāvīgais saprindzinājums tikai palielina sāpes, neļaujot bojātajau vietai pilnībā sadzīt.

Fizioterapeits pielieto manuālas, miofasciālās relaksācijas metodes, fizikālo terapiju un masāžu, lai izlīdzinātu rētaudus un atjaunotu normālu šķiedru izvietojumu, tādējādi tiek paātrināts dzīšanas process un panākts ilgstošs efekts.

Paralēli nepieciešams veikt individuāli izvēlētus ārstnieciskus vingrojumus, kas atjaunos muskuļa spēku un izturību, lai Jūs varētu atgriezties savās ikdienas un sporta aktivitātēs, un iegūt kustību brīvību pavisam citā dimensijā.

Uzticies fizioterapeitam! Piesaki savu konsultāciju tūlīt! Tālr. 67675700, mob.tel. 29430050