Saites veido spēcīgas un izturīgas saistaudu šķiedras. To galvenā funkcija ir kustību un fiziskas slodzes laikā noturēt locītavu pareizā pozīcijā. Saites nav īpaši elastīgas, tāpēc neparasti liela vai neierasta virziena spēka ietekmē tās nereti tiek sastieptas un daļēji vai pat pilnīgi sarautas.

Visbiežākie iemesli saišu bijājumiem ir kritieni, strauji pagriezieni vai triecieni, kas raksturīgi futbola, basketbola, slēpošanas, u.c. sporta veidiem.

Sastieptas vai sarautas saites mēdz but ļoti sāpīgas un var sagādāt ne mazums diskomforta. Visbiežākie simptomi ir lokāla tūska bojātajā vietā, asinsizplūdums (zilums) un karstuma sajūta locītavas apvidū. Sāpes sagādā svara nešana uz traumētās ekstremitātes un locītava kļūst nestabila. Jo ātrāk bojājums tiek diagnosticēts un sniegta attiecīga ārstēšana, jo ātrāk un pilnvērtīgāk saite sadzīs.

Saišu bojājumu apstiprinās (diagnosticēs) fizioterapeits vai ārsts (sporta ārsts, traumatologs), veicot detalizētu  izmeklēšanu.

RA veselības centra fizioterapeiti samazinās tūsku un sāpes locītavā, palīdzēs atjaunot locītavas kustību apjomu, spēku un aktīvo stabilitāti locītavā, ļaujot Jums atgriezties ikdienas un sporta aktivitātēs tik ātri, cik iespējams.

Mūsu fizioterapeiti veiks detalizētu izmeklēšanu, lai noteiktu bojājuma apjomu un izveidotu tieši Jūsu gadījumam piemērotu un strukturētu rehabilitācijas plānu, kas sevī iekļaus:

  • Fizikālās terapijas procedūras - aukstums, ultraskaņa, TENS sāpju un tūskas mazināšanai locītavā un pasargās no sekojoša stīvuma un kustību apjoma ierobežojuma;
  • Teipingu, ja tas būs nepieciešams;
  • Profesionālas rekomendācijas par atbalsta saitēm un ortozēm, kas pasargās locītavas un muskuļus, kamēr ievainojums sadzīst;
  • Viegla masāža sāpju un saspringuma, kā arī tūskas mazināšanai;
  • Stiepšanas vingrojumus, lai saglabātu vai atjaunotu normālu muskuļu stāvokli;
  • Locītavu mobilizāciju, lai saglabātu un uzlabotu kustību apjomu locītavā;
  • Spēka, koordinācijas un līdzsvara vingrojumus, lai atjaunotu aktīvo stabilitāti locītavā;
  • Padomus un rekomendācijas, kā izsargāties no atkārtotas locītavas traumas.

Uzticies fizioterapeitam! Zvani un piesaki savu konsultāciju tūlīt! Tālr.  +371 67675700, mob.tel. +371 29430050!