Līdzsvara un mobilitātes traucējumi
Līdzsvaru un mobilitāti (spēju kustēties) ietekmē vairāki faktori. Spēks, lokanība un dziļā jušana laika gaitā samazinās. Sāpes, saslimšanas, traumas un dažādas veselības problēmas ir faktori, kas būtiski pazemina dzīves kvalitāti. Tās saglabāšanā lielu lomu spēlē rūpes par sevi un fiziskās formas uzturēšana.
Kvalificēti fizioterapeiti būs labākie padomdevēji par to, kā uzlabot un saglabāt mobilitāti un neatkarību ikdienas aktivitātēs, ja esat pamanījuši tās samazināšanos.

Kritienu profilakse
Kritieni ir ļoti izplatīta problēma vecāka gadagājuma cilvēkiem. Statistika liecina,ka viena trešdaļa no veseliem 65-gadniekiem piedzīvo vismaz vienu kritienu gadā. Kritiens var izraisīt smagus ievainojumus un pat apdraudēt dzīvību.
Līdzsvara zudums ir galvenais iemesls kritieniem.
Ātrs tests, lai novērtētu, vai jums ir samazinātas līdzsvara spējas, ir nostāvēt uz vienas kājas 10 sekundes. Tam nevajadzētu sagādāt problēmas. Ja nevarat to izdarīt, jūsu līdzsvara spējas ir samazinātas un kritienu risks ir palielināts. Vingrojumu programma, ko tieši jums izstrādās mūsu fizioterapeiti, uzlabos jūsu līdzsvaru un samazinās kritienu risku.

Spēka zudums pēc hospitalizācijas
Vai jūs zināt, ka ilgstošs gultas režīms izraisa ievērojamu apakšējo ekstremitāšu spēka, aerobo spēju, enerģijas un fizisko aktivitāšu samazināšanos, jo īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem?
Kā liecina statistika, 35% gados vecāku cilvēku, izrakstot no slimnīcas funkcionālās spējas, salīdzinājumā ar brīdi, kad tie tika uzņemti slimnīcā, ir samazinājušās. Individuāla rehabilitācijas programma, ko sastādīs mūsu fizioterapeiti, palīdzēs atgūt zaudētās spējas un fizisko formu.

Staigāšanas palīglīdzekļu izvēle
Pieaugot vecumam un samazinoties mobilitātei, bieži vien nepieciešams izmantot staigāšanas palīgierīces, kas ļauj būt drošiem un ierobežot kritienu risku. Pieejami dažāda veida palīglīdzekļi - spieķi, kruķi un staigājamie rāmji, ratiņkrēsli.
Palīglīdzekļi ievērojami uzlabo dzīves kvalitāti, sniedzot kustību brīvību un neatkarību, turklāt pasargājot no kritieniem un ar to saistītām komplikācijām.
Mūsu speciālisti palīdzēs jums izvēlēties vispiemērotāko risinājumu palīglīdzekļu izvēlē.

Rehabilitācija pēc operācijām
Jebkura operatīva iejaukšanās ir vēl viena trauma, ar ko organismam cīnīties. Tieši tāpēc nepieciešama fizioterapija, kas ļautu maksimāli ātri atgūtu funkciju - pilnu kustību apjomu locītavās, muskuļu spēku, stabilitāti. RA veselības centra fizioterapeiti pielieto pielietojam dažādas fizioterapijas metodes (pasīva kustību izstrāde locītavās, mīksto audu tehnikas, aktīvi vingrojumi, mehanoterapija, fizikālās terapijas procedūras, u.c.), lai jūs bez bažām varētu atgriezties ikdienas aktivitātēs, piemēram pēc mugurkaula operācijām, gūžas un ceļa locītavas protezēšanas, lūzumiem, politraumām un vispārējiem ķirurģiskiem stāvokļiem. Fizioterapeita uzraudzība šādos gadījumos būtiski saīsina stacionārā pavadīto laiku un sniedzot ilgtermiņa rezultātus.

Insulta un citu neiroloģisku slimību rehabilitācija
Insults ir akūts asinsrites traucējums galvas smadzenēs ar dažādām smaguma pakāpēm, līdz ar to atšķiras sekas, kādas tas atstāj cilvēkam. Tas var ietekmēt kustības, redzi, runu, uztveres funkcijas. Simptomi var būt īslaicīgi un neatstāt paliekošus bojājumus, taču nereti bojājums galvas smadzenēs rada ilgstošus ierobežojumus ikdienas aktivitātēs, būtiski samazinot dzīves kvalitāti.
Fizioterapijas mērķis ir atjaunot pacienta neatkarību ikdienas aktivitātēs - pašaprūpes aktivitātes kā ģērbšanās, personīgā higiēna utml; mobilitāte, spēja piecelties, staigāt, atgriezties darbā. Lai to sasniegtu, nepieciešams atjaunot saskaņotu nervu - muskuļu darbību, muskuļu spēku, koordināciju. Jo ātrāk pēc insulta tiek uzsākta rehabilitācija, jo labāki rezultāti sagaidāmi.