Iesaldētais plecs jeb pleca locītavas adhezīvs kapsulīts ir saistaudu iekaisums ap pleca locītavu, kas rada sāpes, stīvumu un ietekmē spēju veikt pleca locītavas kustības. Tas ierobežo pleca locītavas kustību apjomu, sākot tādu kā sāpju spirāli - jo vairāk plecs sāp, jo mazāk to gribas kustināt, savukārt jo mazāk kustinam, jo nopietnāks kļūst kustību ierobežojums un lielākas sāpes.

Iemesli  šīs slimības izcelsmei līdz šim nav skaidri. Dažreiz tā attīstās pēc traumatiska locītavas bojājuma, taču ir vēl citi faktori, kas to ietekmē, piemēram:

  • Pleca locītavas trauma, operācija vai imobilizācija
  • Vecums un dzimums (visbiežāk vecumā no 40-60 gadiem, biežāk sievietēm)
  • Endokrīnas saslimšanas - diabēts, vairogdziedzera problēmas
  • Dažādas sistēmiskas saslimšanas - kardioloģija, neiroloģija
Biežākie simptomi, kas pavada iesaldēto plecu ir sāpes un stīvums pleca locītavā, sāpes naktī, guļot uz sāpīgā pleca un kustību ierobežojums locītavā.

Diagnozi noteiks ārsts vai fizioterapeits, veicot attiecīgu izmeklēšanu, parasti nepieciešams veikt pleca locītavas rentgenogrammu, lai izslēgtu citas saslimšanas.

Fizioterapeiti RA veselības centrā ir pieredzējuši pleca locītavas izmeklēšanā un funkciju novērtēšanā. Fizioterapija veicinās funkciju atjaunošanos pleca locītavā un gādās, lai Jūs varētu atgūt neatkarību savās ikdienas un sporta aktivitātēs tik ātri, cik iespējams.

Rehabilitācijas programma sevī ietver:

  • Fizikālās terapijas procedūras (Ultraskaņa, TENS, siltuma/aukstuma terapija);
  • Teipingu, ja tas nepieciešams;
  • Manuālas un miofasciālas tehnikas;
  • Strukturētu un individualizētu vingrojumu programmu, lai atjaunotu kustību apjomu, muskuļu spēku un izturību. Tā ir neatņemama rehabilitācija splāna sastāvdaļa, jo nodrošina pleca locītavas fukcionalitātes atjaunošanu;
Ja nepieciešams, padomus par kortizona injekcijām (tiek izmantotas, lai mazinātu sāpes un iekaisumu), taču tās ir efektīvas tikai kombinācijā ar fizioterapiju.

Fizioterapeiti  RA veselības centrā ļaus Jums atjaunot un saglabāt saglabāt pleca locītavas mobilitāti, samazināt sāpes un stīvumu, uzlabot funkcionālās spējas  ar regulāru vingrojumu programmu, izveidotu tieši Jums!