Mobilais fizioterapijas dienests.

Mobilais fizioterapijas dienests (MFD) ir fizioterapeitu komanda, kas sniedz fizioterapijas pakalpojumus mājās, slimnīcās, aprūpes centros, darba vietā u.c. (Rīgas pilsētā) MFD pakalpojumus izmanto pacienti ar neiroloģiskām saslimšanām (insults, multiplā skleroze, bērnu cerebrālā trieka, spinālie pacienti u.c.), kā arī onkoloģijas, reimatoloģijas pacienti un pacienti ar smagām politraumām.  Mājas apstākļos tiek veikta klienta veselības un funkcionālā stāvokļa novērtēšana (ietver pacienta anamnēzi un ietekmējošos faktorus, elpošanas un sirds-asinsrites sistēmu, balsta – kustību aparātu).

Klientiem, kuri vēlas izvairīties no hospitalizācijas (nokļūšanas slimnīcā), vai kam nepieciešama regulāra uzmanība, lai saglabātu neatkarību ikdienas aktivitātēs, būtu aktīvi un justos komfortabli, MFD būs piemērotākā izvēle. Mēs palīdzēsim sasniegt jums un jūsu tuviniekiem maksimāli iespējamo aktivitāšu līmeni.

Pēc fizioterapeita pirmreizējas apskates un konsultācijas tiek nodrošināta nepieciešamā ārstniecība, pielietojot fizioterapijas tehnoloģijas – ārstnieciskā vingrošana, masāža,   pacienta pozicionēšana, locītavu mobilitātes, muskuļu funkcijas, līdzsvara un stabilitātes atjaunošana, saglabāšana un uzlabošana, stājas un gaitas stereotipa korekcija, ikdienas aktivitāšu treniņš, fizikālās procedūras.

Papildus tam mūsu speciālisti sniegs konsultācijas pacientiem un viņu tuviniekiem par:

  • pozicionēšanu,
  • ergonomijas pamatprincipiem,
  • ikdienas funkcionālajām aktivitātēm – personālo higiēnu, pārvietošanos, ēšanu;
  • vides pielāgošanu pacienta vajadzībām;
  • pārvietošanās palīglīdzekļu izvēli, (ratiņktrēsli, kvadripods, staigājamie rāmji u.c.) un to iegādes iespējām, kā arī apmācīs pareizu lietošanu
Turpmāk tiek veikta mērķtiecīga terapijas un profilakses plānošana un plāna īstenošana starpdisciplināras rehabilitācijas komandas sastāvā (piem. informācijas par pacientu iegūšana ,terapijas plāna sagatavošana, terapijas procesa dokumentēšana, ja nepieciešams - pacienta tālākas aprūpes organizēšana).

Izvērtējot pacienta veselības un funkcionālo stāvokli tiek nolemts, cik bieži un cik ilgstoši pacientam būs nepieciešama fizioterapija. Parasti tās ir 2 – 3 reizes nedēļā, profilakses nolūkos 1 reizi nedēļā, sarežģītākos gadījumos fizioterapijas pakalpojumi ir nepieciešami pat 5 reizes nedēļā.

MFD serviss tiek nodrošināts 24 – 48  stundu laikā  no pirmā telefona zvana saņemšanas.

Zvani un piesaki savu mājas vizīti tūlīt! Tālr. 67670097 vai mob.tel. 29430050
Mēs rūpējamies par saviem pacientiem!